Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Domy Pomocy Społecznej w Tomczycach i w Nowym Mieście nad Pilicą (ul. Ogrodowa) otrzymały pomoc rzeczową od Samorządu Województwa Mazowieckiego w postaci urządzeń do dezynfekcji powietrza.

Data: 07.10.2020 r., godz. 07.00    269
Zarząd województwa podjął decyzję o przeznaczeniu 600 tys. zł na zakup sprzętu, który pomógłby domom pomocy społecznej w walce z epidemią koronawirusa. Z wygospodarowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej środków zakupiono 60 urządzeń do oczyszczania powietrza, dwa z nich trafiły do DPS Nowe Miasto (Ogrodowa) oraz DPS w Tomczycach.
W połowie kwietnia zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przeznaczeniu 600 tys. zł na zakup sprzętu, który pomógłby domom pomocy społecznej w walce z epidemią koronawirusa.

Na liście 60 Domów Pomocy Społecznej, które zostały zgłoszone do programu znalazły się dwie placówki prowadzone przez Powiat Grójecki. Do DPS Nowe Miasto nad Pilicą (ul. Ogrodowa) oraz DSP w Tomczycach trafiły urządzenia do oczyszczania powietrza firmy AERTE oraz po 3 szt. kartridżów, które starczą na ponad pół roku funkcjonowania urządzeń.INFORMACJE: http://mcps.com.pl/informacje-prasowe/sejmik-zgodzil-sie-na-zakup-sprzetu-do-dezynfekcji-dla-60-dps-ow-z-mazowsza/