Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

DZIEŃ RODZINY W SOSW W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ

Data: 01.06.2016 r., godz. 04.50    4733
DZIEŃ RODZINY W SOSW W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ
„Myślą w przyszłość wybiegam i zaczynam marzyć,
że zastąpię cię w pracy, gdy tylko dorosnę.
Lecz dzisiaj za twe troski, trudy, poświęcenie,
za twą miłość, nigdy nie zachwianą, mogę tylko twą szyję
otoczyć ramieniem i szepnąć do ucha:
dziękuję Ci mamo, tato…!”


DZIEŃ RODZINY
W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM 
W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ

Dzień 25 maja 2016 roku zapisał się wyjątkowo w kalendarzu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie uroczystości Dnia Rodziny. Święto było bardzo doniosłe za sprawą rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a obecność Pani Dyrektor dodała powagi całej akademii.

Rodzice najpierw mieli okazję obejrzeć występy artystyczne swoich pociech. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także tańce, w wykonaniu swoich pociech. Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Tego dnia dzieci są bardzo podekscytowane, a jednocześnie zadowolone, ponieważ w sposób wyjątkowy wyrażają swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko okazują swoją miłość do kochanych rodziców.

Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoich ukochanych rodziców upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Dzieci naprawdę poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej wyjątkowej i wspaniałej uroczystości. Poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym rodzicom, swoje uczucia.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała nie tylko młodym aktorom, nauczycielom odpowiedzialnym za występ artystyczny, dekorację, oprawę muzyczną, ale przede wszystkim złożyła serdeczne życzenia i podziękowania za liczne przybycie. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez naszych młodych kucharzy.

Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki rodzice włożyli w wychowanie swoich pociech. Piękny kwitnący miesiąc maj, ale jeszcze piękniejsze święto obchodzone na całym świecie. Tego dnia wszystkie dzieci, te małe, średnie i duże nie zapominają o swoich kochanych rodzicach.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym za zaszczycenie nas swoją obecnością oraz za głośne brawa. Mamy nadzieję, że uroczystość Dnia Rodziny pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych gości.

Przygotowała:
Katarzyna Januszek
Kinga Zarychta - Rek