Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

DZIEŃ PATRONA W SOSW W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ

Data: 09.06.2016 r., godz. 05.10    3962
DZIEŃ PATRONA W SOSW W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ.
Dnia 3.06.2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą odbyły się uroczystości związane z obchodami kolejnej rocznicy nadania imienia szkole. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się Mszą św. w klasztorze ojców kapucynów, odprawianą przez brata Kamila Sochackiego, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Następnie wszyscy zgromadzili się w szkolnej świetlicy, gdzie przybyłych gości serdecznie powitała dyrektor szkoły, pani Elżbieta Fałek. Przedstawiła także okoliczności świętowania. Te ciepłe słowa były zapowiedzią uroczystego programu artystycznego zatytułowanego „Najmniejszy z najmniejszych, ale największy z największych”, który zaprezentowała młodzież naszej szkoły. W podniosłym nastroju, grupa uczniów na tle niezwykle wymownej dekoracji, w strojach sióstr i braci franciszkanów, w towarzystwie anioła Serafina, przy wyśpiewanych z akompaniamentem gitary, pieśniach tematycznych, przybliżyła postać św. Franciszka z Asyżu. 

Następująca po niej prezentacja multimedialna, pod tym samym tytułem, wypełniła szczeliny pamięci o tym jakże niezwykłym człowieku, żyjącym przed ośmiuset laty, którego wspominamy rokrocznie w sposób szczególny. 

Po oficjalnej części uroczystości brać szkolna udała się na boisko. Tam miejsce miały gry i zabawy sportowe, po których wszyscy mogli się posilić kiełbaską z rozpalonego grilla, a także posmakować wypieków naszych szkolnych kucharzy. Była to okazja do wspólnych, swobodnych rozmów, głośnego śmiechu, miło spędzonego czasu. 

Tak, przy pięknej pogodzie, równie pogodnym nastroju, świętowaliśmy Dzień Patrona. Święty Franciszek znów będzie nas strzegł i czuwał nad nami przez kolejny rok.

Opracowała: 
Beata Pakuła