Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Sprzątanie Świata” przez uczniów ze SOSW w Nowym Mieście nad Pilicą

Data: 21.09.2016 r., godz. 05.34    3466
UCZNIOWIE SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ UCZESTNIKAMI AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA
Dnia 16.09. 2016 r w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie Świata” , której organizatorami byli: mgr Barbara Dudek, mgr Magdalena Wojtczak i mgr Jan Szymański.

Powyższe przedsięwzięcie w naszym Ośrodku odbywa się co roku - celem głównym jego jest propagowanie proekologicznych postaw wśród młodzieży oraz uświadomienie konieczności segregacji odpadów.

W tym roku swoje działania rozpoczęliśmy od apelu pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”, który miał na celu zachęcanie do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko.
Odbył się również pokaz multimedialny na temat ochrony środowiska, problemu rosnącej w zatrważającym tempie ilości odpadów. Przedstawiono jak skutecznie walczyć z górą śmieci i dać drugie życie odpadom.

Akcja sprzątania obejmowała: Pl. o. H. Kożmińskiego /wokół figurki Serca Jezusa i pomnika o. Honorata, wokół szkoły, boiska szkolnego i ulicy Krótkiej. W akcji wzięli udział nasi uczniowie wraz z opiekunami. Nasza młodzież nie tylko sprzątała śmieci, ale również segregowała je do odpowiednio przygotowanych worków.

Za najbardziej efektywne uczestnictwo na pochwałę zasługują klasy takie jak: I,II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej 6,6 Szkoły Podstawowej.

Wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia „Sprzątanie Świata” serdecznie dziękujemy. 

Opracował: 
mgr Jan Szymański