Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uczniowie klas drugich i trzecich Technikum im. Tomasza Nocznickiego na AGRO SHOW 2016

Data: 03.10.2016 r., godz. 05.29    2864
Uczniowie klas drugich i trzecich Technikum im. Tomasza Nocznickiego na AGRO SHOW 2016
W dniach 22-23 września klasy drugie i trzecie Technikum im. Tomasza Nocznickiego, kształcące się w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu, uczestniczyły w AGRO SHOW 2016 w podpoznańskich Bednarach. O bezpieczeństwo uczniów zadbali opiekunowie: pani Elżbieta Kapusta, pani Ewelina Szewczyk, pan Grzegorz Wawer.

Wycieczkę zaczęliśmy w Ciechocinku, który jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. W mieście praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych. Zwiedziliśmy część uzdrowiskową Ciechocinka, bogatą w zieleń parków z zachwycającymi dywanami kwiatowymi. 

Kolejnym przystankiem podczas naszej podróży był Toruń. Tutaj podziwialiśmy Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wszyscy byliśmy zachwyceni monumentalną budowlą i jej wnętrzem. Ksiądz - przewodnik opowiedział nam historię powstania sanktuarium. Uczestnicy wycieczki mogli pomodlić się chwilę przed relikwiami Świętego Jana Pawła II.

Następnie udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych legend o Toruniu i okolicach. Odwiedziliśmy dom Mikołaja Kopernika, po krętych schodach wdrapaliśmy się na wieżę ratuszową, by podziwiać panoramę miasta.

To jeszcze nie był koniec naszej przygody w Toruniu ;-) Po kilku minutach wolnego czasu przeszliśmy cała grupą do Planetarium na seans Meteoplanety . Wieczorem, pełni wrażeń, wspominaliśmy miniony dzień i czekaliśmy na kolejne atrakcje.

A tą atrakcją był niewątpliwie udział w największej rolniczej wystawie plenerowej w Europie. Jak co roku uzyskaliśmy dofinansowanie do wyjazdu z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. AGRO SHOW to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ale nie tylko. To wystawa kompleksowa, swą ofertę prezentują producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem, dzięki czemu goście AGRO SHOW mogą zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.

Uwagę męskiej części uczestników wycieczki przykuły maszyny, prezentowane na specjalnych ekspozycjach pokazowych lub na specjalnie przygotowanym ringu. Dziewczęta zainteresowały się wystawami roślin. Wszyscy byli pod wrażeniem różnorodności i barwności przygotowanych stoisk.

Wycieczka była bardzo udana, pogoda i humory dopisały. Mieliśmy okazję uczestniczyć w jednym z ważniejszych wydarzeń, związanych z rolnictwem, co stało się okazją do zdobycia nowych wiadomości. Zwiedziliśmy dwa piękne polskie miasta, które już na zawsze pozostaną w naszej pamięci jako miejsca znane. Pozostaje tylko życzyć sobie, by takich wyjazdów było więcej.

Redagowali opiekunowie grup.