Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

XVIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych.

Data: 24.05.2017 r., godz. 16.54    2406
20 maja 2017 r. w Grójcu można było usłyszeć na Placu Wolności dźwięki instrumentów dętych.
O tym, że w orkiestrach dętych drzemie jakaś siła mogli przekonać się wszyscy, którzy 20 maja wybrali się do Grójca. W sobotę, przed południem, można było usłyszeć na Placu Wolności dźwięki instrumentów dętych. Odbył się tam bowiem XVIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Honorowy patronat nad przeglądem objął Starosta Powiatu Grójeckiego oraz Burmistrz Gminy Grójec. 

W przeglądzie wzięło udział 10 orkiestr dętych z powiatu grójeckiego: Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mogielnicy, Gminna Orkiestra Dęta z Nowego Miasta nad Pilicą, Miejska Orkiestra „Moderato” z Warki, Gminna Orkiestra Dęta z Chynowa, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszewa, Parafialna Orkiestra Dęta z Lewiczyna, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Błędowa, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipia, Gminna Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasieńca, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Grójca. Orkiestry zaprezentowały utwory patriotyczne, klasyczne, rozrywkowe, ludowe i marszowe.

Na zakończenie XVIII Przeglądu Orkiestr Dętych Wicestarosta Grójecki Dariusz Piątkowski wręczył orkiestrom cenne nagrody którymi były wartościowe instrumenty i akcesoria muzyczne, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Grójcu.

Głównym celem przeglądu było ukazanie dorobku artystycznego amatorskich orkiestr dętych, wymiana doświadczeń między kapelmistrzami i uczestnikami przeglądu, integracja oraz rozbudzanie aktywności kulturalnych w gminach powiatu Grójeckiego.

Starostwo Powiatowe w Grójcu

Polecamy