Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

EKONOMICZNE TALENTY tylko w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu!!!

Data: 19.06.2017 r., godz. 05.12    1010
W poniedziałek, 12 czerwca 2017r, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursu w Programie TalentowiSKO.
W poniedziałek, 12 czerwca 2017r, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursu w Programie TalentowiSKO. 

W uroczystości wzięło udział około 130 gości. Damian Piwowarski- reprezentant laureatów etapu regionalnego z naszej szkoły przybył na tę uroczystość w towarzystwie Pani Anny Góreckiej oraz przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Jasieńcu w osobach: Pana Prezesa Dariusz Dylickiego oraz Pani Anety Lutek.

Gospodarzem spotkania był Pan Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości. Do siedziby Banku BPS przybyli także reprezentanci instytucji, którzy wspierają program TalentowiSKO. Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej reprezentowała Pani Anita Strzebońska, Członek Zarządu; Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Pani Grażyna Kalińska; Krajowy Związek Banków Spółdzielczych Pani Prezes Krystyna Majerczyk-Żabówka; Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej Pan Stanisław Jastrzębski; Szkołę Główną Handlową Profesor Stanisław Kasiewicz.

Pan Zdzisław Kubczyk złożył gratuluje dzieciom i młodzieży poszczególnych szkół. Podziękował także nauczycielom– pasjonatom ekonomii, którzy zaangażowali się w zadania konkursowe i programowe. 

Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie czeków i pamiątkowych dyplomów dla laureatów etapu krajowego. Pomysł na własny biznes w ramach „Inkubatora szkolnych biznesów” opracowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu: Damiana Piwowarskiego, Radosława Traczyka i Piotra Szulczyka otrzymał II miejsce w kraju. Laureaci otrzymali czek na kwotę 4000zł. Laureaci na szczeblu krajowym wcześniej także otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 2000zł jako zdobywcy I miejsca w regionie mazowieckim. Radość i duma z osiągniętego sukcesu oraz niezwykłe emocje towarzyszące tej uroczystości na trwałe zapadną w pamięci naszych finalistów.

Po rozdaniu nagród na uczestników spotkania czekał poczęstunek. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci, opiekunów i przedstawicieli Banków Spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość była wizyta na PGE Narodowym i wycieczka trasą „Piłkarskie emocje”. 

Ekonomiczne talenty w ZSP Jasieniec rosną jak grzyby po deszczu. Zapraszamy gimnazjalistów zainteresowanych gospodarką narodową, ekonomią, prawem pracy, ubezpieczeniami społecznymi słowem przyszłych bizneswoman i biznesmanów do zdobywania wiedzy i umiejętności w naszej szkole. Potrafimy rozwijać talenty ekonomiczne co potwierdzają liczne nagrody w olimpiadach i konkursach oraz zdobyte indeksy na wyższe uczelnie.

Anna Górecka
nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i informatycznych ZSP Jasieniec

Polecamy