Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Informacja z przebiegu ogólnopolskiej kampanii „ZBIERAMY KREW dla POLSKI”

Data: 19.06.2017 r., godz. 13.22    1081
W sobotę 10 czerwca br., pod supermarketem INTERMARCHE przy ul. Medalowej odbył się koordynowany przez Klub HDK-PCK "PULS" piknik połączony ze zbiórką krwi.


Informacja z przebiegu akcji przeprowadzonej w dn 10.06.2017
w ramach ogólnopolskiej kampanii „ZBIERAMY KREW dla POLSKI”

W sobotę 10 czerwca br., pod supermarketem INTERMARCHE przy ul. Medalowej odbył się koordynowany przez Klub HDK-PCK "PULS" piknik połączony ze zbiórką krwi. Akcja ta przeprowadzona została w ramach X edycji ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż pod hasłem „ZBIERAMY KREW dla POLSKI”.
Dzięki współdziałaniu Kierownictwa INTERMARCHE w Grójcu i Klubu HDK-PCK''PULS'' w Grójcu oraz wolontariuszom, załoga ambulansu RCKiK z Radomia zebrała ponad 11 litrów krwi od 25 honorowych dawców.

Poborowi krwi towarzyszyły dodatkowe atrakcje dla dawców krwi i ich rodzin. Najmłodsi mogli nie tylko otrzymać drobne upominki, jak słodycze czy balony, ale mogli liczyć także na pomalowanie buziek, zabawę bańkami czy wziąć udział w przygotowanych grach i zabawach.

Straż pożarna przygotowała dla wszystkich przybyłych pokaz ratownictwa drogowego polegający na uwalnianiu poszkodowanego zakleszczonego w uszkodzonym samochodzie. Policja pokazała swój samochód oraz jego wyposażenie. Wszyscy chętni mogli także zapoznać się z procedurą udzielania pierwszej pomocy, którą dzielnie demonstrowała wolontariuszka z LO Natalia Muzyka.

Dziękuję druhom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Grójcu za demonstrację sprzętu i pokazy. Za pomoc w organizacji wydarzenia i dostarczenie samochodu do pokazu straży pożarnej dziękuję firmie ''HELP'' Robert Cychner. 

Dziękuję wolontariuszkom Agnieszce Marlikowskiej i Magdalenie Sobkowiak z synem Przemkiem, które zorganizowały animacje dla dzieci oraz wolontariuszkom Katarzynie Wudarczyk i Natalii Muzyka.

Dziękuję Zarządom CSI ''Jedność''i BMB Sp.z o.o. za słodycze dla najmłodszych. Podziękowania kieruję także do Burmistrza Gminy i Miasta Grójec oraz Starosty Grójeckiego za objęcie naszej akcji patronatem. 

Dziękuję Członkom Klubu HDK-PCK"PULS" w Grójcu: Agacie Wudarczyk,Dominikowi Zającowi,Piotrowi Marlikowskiemu i Dariuszowi Dąbrowskiemu. Dziękuję wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli czerwcową akcję X edycji kampanii ''Zbieramy Krew dla Polski'.

Kolejna akcja o podobnym przebiegu odbędzie się dn. 9 września pod marketem BRICOMARCHE.  

S E R D E C Z N I E  Z A P R A S Z A M.

Prezes Klubu HDK-PCK''PULS'' w Grójcu

Polecamy