Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE I POŚWIĘCENIE POMNIKA.

Data: 17.11.2017 r., godz. 13.45    1423
W dniu 16 listopada 2017r. w Nowym Mieście n/Pilicą odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Ku Czci Poległych Żołnierzy w Kampanii Wrześniowej 1939r.
W dniu 16 listopada 2017r. w Nowym Mieście n/Pilicą odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Ku Czci Poległych Żołnierzy w Kampanii Wrześniowej 1939r. Uroczystą oprawę zgodnie z ceremoniałem wojskowym zapewnił 1. Ośrodek Radioelektroniczny w Grójcu poprzez wystawienie posterunku honorowego przy pomniku, pocztu sztandarowego oraz kompanii honorowej. Dowódcą uroczystości był mjr Paweł HAJDUK, poczet sztandarowy poprowadził por Dymitr WIELEŃSKI. 

W uroczystości wzięli udział m.in.: reprezentujący Ministra Obrony Narodowej Komendant WKU Warszawa-Mokotów ppłk Mariusz MUSKUS, Proboszcz Parafii Wojskowej pw. św. Stanisława Biskupa w Radomiu ks. mjr Kryspin RAK , Dowódca i żołnierze 1. ORel w Grójcu płk Andrzej KOZERA, Dowódca 61 Batalionu OT w Grójcu ppłk Janusz OSTROWSKI, przedstawiciele Kół i Organizacji, samorządowcy, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy miasta i okolic. 
O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Poległych Żołnierzy w kampanii wrześniowej 1939 r. w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej, którą celebrował Ekscelencja Ksiądz Biskup gen bryg. dr Józef GUZDEK Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego. 
Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie Biskup Polowy WP gen. bryg. dr Józef GUZDEK dokonał odsłonięcia i poświęcenia Pomnika. Po okolicznościowych przemówieniach na zakończenie uroczystości nastąpiło złożenie pod Pomnikiem kwiatów i zapalenie "Zniczy Pamięci" . Oprawę ceremonii zapewniła Orkiestra Wojskowa z Radomia.

1.ORel


Polecamy