Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wyjątkowy wieczór z… Haliną Frąckowiak

Data: 25.11.2017 r., godz. 06.47    1177
W niedzielę 19 listopada w ramach XVI „Wieczoru z Kulturą” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego gościło gwiazdę polskiej sceny muzycznej – Halinę Frąckowiak. Przy fortepianie towarzyszył jej pianista Tomasz Filipczak.
Halina Frąckowiak jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej lat 70. i 80. Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów nagrała ponad 20 płyt i kaset, koncertowała w wielu miejscach Europy czy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jej twórczość ciągle cieszy się dużą popularnością, gromadząc na koncertach pełne sale. Tak było również w Muzeum im. K. Pułaskiego, sala zapełniła się po brzegi. Publiczność miała okazję usłyszeć doskonale znane i lubiane przeboje, m.in.: „Anna już tu nie mieszka”, „Bądź gotowy do drogi”, „Dancing Queen” czy „Napisz proszę”. Życiowe teksty, emocjonalna interpretacja oraz mistrzostwo wykonania – tak w skrócie można opisać występ. Wielkie brawa otrzymała Frąckowiak za wykonanie znanego przeboju „Summertime”! W komentarzach pomiędzy utworami wspominała swoich mentorów, przyjaciół, autorów muzyki i tekstów (Janusza Kondratowicza, Jarosława Kukulskiego czy Zbigniewa Wodeckiego), które podbijały kolejne listy przebojów w latach 70. i 80. 

Halina Frąckowiak jest ciągle na scenie od 50 lat i z uśmiechem zapowiada kolejne 50. Przed publicznością nie kryje swojego wieku, nikogo nie udaje. Była wyraźnie wzruszenia ciepłym i serdecznym przyjęciem publiczności w Warce. 

XVI „Wieczór z Kulturą” przeszedł do historii i jak zawsze było to przeżycie pełne pozytywnych emocji i zarazem inspirujące spotkanie. Organizatorzy dziękują Artystce za przyjęcie zaproszenia i wszystkim Gościom za obecność. 

Partnerzy „Wieczorów z Kulturą”:
Angelika i Jarosław Nowociel – Warszawska Wytwórnia Wódek KONESER 

Inf. Muzeum
Fot. Maciej Kordas

Polecamy