Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

XIV Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Data: 27.11.2017 r., godz. 04.36    1122
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szklono -Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu z Nowego Miasta nad Pilicą laureatami XIV Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Ze słońcem i uśmiechem w tle ”
W dniu 16 listopada 2017 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szklono -Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu z Nowego Miasta nad Pilicą wystąpili w XIV Przeglądzie Twórczości Arty-stycznej Osób Niepełnosprawnych w Lipsku pod hasłem: „Ze słońcem i uśmiechem w tle”. Festiwal miał charakter konkursowy. Na scenie Lipskiego Centrum Kultury wystąpili: dzieci, młodzież szkolna, a także dorośli z Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: Pierwszą kategorią było zaprezentowanie scenek teatralnych o różnej tematyce. Druga kategoria obejmowała wykonania wokalne, taniec oraz recytację wierszy.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bajkę pt.: „Szewczyk Dratewka”. Obok tytułowego bohatera znalazło się wiele ciekawych postaci, m.in. małe czarne mróweczki, urocze roztańczone pszczółki, pływające po stawie kaczuszki, zła czarownica. Wszyscy aktorzy doskonale wcielili się w odgrywane role. Zostali za to nagrodzeni gromkimi brawami.

Po zaprezentowaniu wszystkich inscenizacji przyszedł czas na poczęstunek i obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Czerwony kapturek na wesoło”, który wystawili aktorzy Teatru Warszawskiego „Bajlandia”.

Na zakończenie odbyło się ogłoszenie wyników konkursowych i rozdanie dyplomów i nagród. W kategorii scenek teatralnych w przedziale wiekowym szkoły podstawowej IV – VIII nasza grupa teatralna zajęła pierwsze miejsce. Dyplom oraz nagroda została przyznana za: walory estetyczne i sceniczne, a także za przesłanie i cel: pokazanie jak w naszym życiu dobro czynione innym może ze zdwojoną siłą powrócić do nas.

Główną ideą przeglądu było uświadomienie uczestnikom, że wszyscy jesteśmy równi oraz to, że zamiłowanie do różnych dziedzin sztuki wśród osób niepełnosprawnych jest takie samo, jak u osób w pełni sprawnych.

Milczarczyk Agnieszka
Iwona Ceran
Joanna Skrzydłowska

Polecamy