Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

II edycja olimpiady „POWIAT GRÓJECKI MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Data: 29.11.2017 r., godz. 10.49    1362
II edycja olimpiady „POWIAT GRÓJECKI MOJA MAŁA OJCZYZNA”
Za nami II edycja olimpiady „POWIAT GRÓJECKI MOJA MAŁA OJCZYZNA”, która odbyła się w listopadzie 2017r. w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Kultywowanie tradycji, nawiązywanie do korzeni, duma z pochodzenia i ugruntowanie wiedzy o historii, gospodarce i wybitnych postaciach powiatu grójeckiego to główne cele rywalizacji uczniowskiej szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Po eliminacjach wewnątrzszkolnych do drugiego etapu przystąpiło 24 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce oraz przedstawiciele organizatorów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Nad międzyszkolnym konkursem Patronat Honorowy sprawował pan Marek Ścisłowski, Starosta Powiatu Grójeckiego natomiast patronat merytoryczny objął ksiądz prałat Czesław Sadłowski. Autorytet moralny, działacz lokalny odznaczony wieloma cennymi medalami m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Hala gimnastyczna w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu została specjalnie przygotowana na tę wyjątkową uroczystość. Ciepły, jesienny wystrój upiększony dekoracją z wrzosów, liści, mchu, jabłek, symbolu naszego powiatu przyczynił się do nadania patosu i wyjątkowej atmosfery całemu przedsięwzięciu. O godz. 10.00 uczestnicy Olimpiady rozpoczęli zmagania konkursowe rozwiązując test wielokrotnego wybory z jedną prawidłową odpowiedzią. Pytania nie były łatwe, jak przystało na Olimpiadę. Po zakończeniu testu młodzież wraz z opiekunami mogła uczestniczyć w prelekcji wygłoszonej przez księdza prałata Czesława Sadłowskiego dotyczącej życia opozycyjnego, walki z władzą komunistyczną oraz genezy budowy kościoła w Zbroszy Dużej. Następnie uczestnicy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów olimpiady, czyli Anetę Lewandowską - nauczyciela przedmiotów humanistycznych oraz Annę Górecką - nauczyciela przedmiotów ekonomicznych i informatycznych. Komisja Olimpiady po sprawdzeniu prac egzaminacyjnych odtajniła dane uczniów i wyłoniła 5 finalistów. Dwóch uczestników otrzymało tę samą ilość punktów i uplasowało się ex aequo na 4 miejscu. Wyniki Olimpiady przedstawiają się następująco:

I miejsce – Piotr Olak z Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu
II miejsce – Piotr Wojciechowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu
III miejsce – Natalia Grochal z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu
IV miejsce – Kamil Zalewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu
IV miejsce – Paulina Kępka z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi


Ostatnim etapem spotkania było rozdanie dyplomów i nagród dla laureatów Olimpiady. Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe w Grójcu zakupując nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy oraz sponsorzy pozyskani przez opiekunów Olimpiady: Firma FERRERO POLSKA S.A. w Belsku Dużym, Jaworowski Mariusz - Usługi wulkanizacyjne, sprzedaż opon, AS Sc. PHU, Stacja Paliw Milewski S., Firlik M. w Jasieńcu oraz Trans Żwir w Olszanach. Zgromadzone fundusze pozwoliły na zakup nagród rzeczowych finalistom olimpiady w postaci akcesoriów komputerowych i sprzętu elektronicznego. Wszyscy uczestnicy Olimpiady za zaangażowanie i wiedzę otrzymali słodkie upominki.

Szczytna idea Olimpiady będzie kontynuowana w kolejnych edycjach przez organizatorów, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów, młodzieży za podjęcie trudu przygotowania, a naszym sponsorom za wsparcie. Zapraszamy za rok!

Opiekunowie Olimpiady: Aneta Lewandowska, Anna Górecka

Polecamy