Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego serdecznie zaprasza na pierwszy w sezonie 2018 koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”

Data: 11.01.2018 r., godz. 05.11    4110
Na muzealnej scenie wystąpi SawarS Tango Orguesta.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego serdecznie zaprasza na pierwszy w sezonie 2018 koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”

W przedostatnią sobotę karnawału tematem przewodnim będzie tango!

Na muzealnej scenie wystąpi SawarS Tango Orguesta w składzie:
Anna Wandtke - skrzypce
Grzegorz Bożewicz- bandoneon
Piotr Malicki - gitara
Hadrian Filip Tabęcki - fortepian
Sebastian Wypych - kontrabas/kierownictwo artystyczne

W programie wieczoru usłyszymy najpiękniejsze tanga okresu międzywojennego Warsa, Szpilmana i Petersburskiego: La Cumparsita, To Ostatnia Niedziela, Tango Milonga, Maria de Buenos Aires, Odrobina szczęścia w miłości, Umówiłem się z Nią na dziewiątą i wiele innych.

„Wieczór z Kulturą” to propozycja Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce do spędzenia wieczoru w wyjątkowej atmosferze. To możliwość poznania artystów scen teatralnych i operowych, muzyków, kompozytorów, aktorów, poetów, cenionych ludzi kultury. To również spotkania przy lampce wina i okazja do rozmów o sztuce, muzyce czy teatrze.

Do zobaczenia w sobotni wieczór 3 lutego godz. 18.00!

· Ilość miejsc ograniczona. Miejsca dostępne zgodnie z kolejnością rezerwacji.
· Bilety na koncert w cenie 70 zł od osoby można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum. W cenę biletu wliczono wino i przekąski.
· Obowiązują stroje wieczorowe.

SawarS Tango Orquesta to zespół tangowy, założony w 2015 roku, jedyny w Polsce i jeden z niewielu zespołów tego typu na świecie, nawiązujący stylem gry oraz składem do dawniej istniejących w Argentynie „Orquesta Tipica”. Po wielu tangowych doświadczeniach muzycy wchodzących w skład formacji, współtworzący tak wybitne zespoły jak Tangata Quintet czy Machina del Tango, postanowili połączyć siły i wspólnie rozpocząć tangową podróż, tworząc SawarS Tango Orquesta. 

W programie SawarS Tango Orquesta usłyszymy przede wszystkim tanga okresu międzywojennego - Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, ale także dzieła innych wybitnych kompozytorów tego gatunku jak Gardela, Rodriguez, Gade czy Piazzolla. Kompilacja kompozycji polskich i argentyńskich tang odwołuje się do tanga argentyńskiego – fundamentu tangowej tradycji – ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów okresu międzywojennego. Kompozycje tego gatunku pisywali zarówno autorzy muzyki lekkiej, rozrywkowej, jak i muzyki poważnej. Mówi się istnieniu około 4000 tang polskich z tego okresu.

Jeden z najwybitniejszych poetów tanga, Enrique Santos Discépolo, nazwał tango ”smutną myślą”, którą się tańczy – dlatego w skład SawarS Tango Orquesta, poza muzykami, wchodzą najwybitniejsi polscy tancerze tanga.

PARNERZY: Angelika Jarosław Nowociel – Warszawska Wytwórnia Wódek KONESER w Grzegorzewicach.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu

Info.muzeum