Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Szkolenie kelnerskie w Pałacu w Małej Wsi dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSP w Jasieńcu.

Data: 26.05.2018 r., godz. 11.08    1357
Patronat nad Technikum żywienia i usług gastronomicznych w ZSP w Jasieńcu objął Pałac w Małej Wsi w 2017 roku.
Patronat nad Technikum żywienia i usług gastronomicznych w ZSP w Jasieńcu objął Pałac w Małej Wsi w 2017 roku. Od tego czasu uczniowie wraz z nauczycielami maja zaszczyt uczestniczyć w gościnnych progach Pałacu w Małej Wsi w szkoleniach, pokazach, zajęciach praktycznych, konkursach, praktykach zawodowych. 

Gastronomia rozwija się w zawrotnym tempie. Technologia kulinarna wprowadza coraz to nowsze, ciekawsze propozycje smakowe. Jednak aby klient opuścił restaurację w pełni zadowolony oprócz pysznych potraw konieczna jest jeszcze profesjonalna obsługa kelnerska. 

Dzięki współpracy z Pałacem w Małej Wsi uczniowie naszej szkoły z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych pod koniec marca br. wzięli udział w szkoleniu z tematyki obsługi kelnerskiej. Interesujący wykład wygłosił pan Rafał Borowski – specjalista w tej dziedzinie. 

Oprócz podstawowych informacji na temat prezencji kelnera uczniowie poznali tajniki dobrej obsługi gościa. Dzięki bogatemu wyposażeniu restauracji poznali również specjalistyczny sprzęt wykorzystywany na sali konsumenckiej. 

Wykład zakończył pokaz dekantacji wina przeprowadzony przez pana Rafała Borowskiego. Ochotnicy również dekantowali wino pod okiem specjalisty. 

Niesamowitą niespodziankę sprawiła nam Restauracja Pałacu zapraszając całą 20 osobową grupę na lunch z 3 dań! Na chwilę zapomnieliśmy o codzienności aby zasiąść do elegancko zastawionego stołu. Serwowane dania były pyszne, a deser dopieścił nasze podniebienia. 

Serdecznie dziękujemy Restauracji Stara Wozownia za możliwość kształcenia uczniów i za przepyszną niespodziankę! 

Katarzyna Kutyła
Magdalena Chmielewska