Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„BEZPIECZNE FERIE”

Data: 04.02.2019 r., godz. 09.58    975
Dnia 23 stycznia 2019 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą wraz z nauczycielami zgromadzili się w świetlicy szkolnej, aby uczestniczyć w apelu „Bezpieczne Ferie”.
SPOTKANIE UCZNIÓW SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ Z POLICJANTEM
„BEZPIECZNE FERIE”


                                                                

Dnia 23 stycznia 2019 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą wraz z nauczycielami zgromadzili się w świetlicy szkolnej, aby uczestniczyć w apelu „Bezpieczne Ferie”. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie naszych podopiecznych na potencjalne zagrożenia związane z zimowym wypoczynkiem, uświadomienie im konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie wolnym od nauki szkolnej, a także kształtowanie wśród nich odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób.

Apel rozpoczął się od krótkiej bajki, w której Miś opowiadał o bezpiecznych zabawach na śniegu. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, którą szczegółowo omówiła pani Agnieszka Rojecka – Zaręba. Słuchaczom przedstawione zostały rady dotyczące prawidłowego, zdrowego i aktywnego spędzania zimowych ferii, jak również przypomniane zostały numery alarmowe do poszczególnych jednostek ratunkowych. Najważniejszym etapem apelu była prelekcja dzielnicowego Posterunku Policji w Nowym Mieście n.P. pana asp. sztab. Wojciecha Orzeszka. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania w czasie zabawy na dworze, pobytu w domu oraz poruszania się po drogach. Pan Wojciech Orzeszek przestrzegał przed niebezpiecznymi miejscami zabaw, zapoznając uczniów z możliwymi zagrożeniami, wskazał zasady odpowiedniego zachowania się w czasie pobytu w domu, w przypadku kontaktów z obcymi, czy w sytuacji kiedy zmuszeni jesteśmy wezwać pomoc. Ponadto przedstawiono uczniom zasady prawidłowego poruszania się po drogach, przypominając o konieczności używania po zmroku elementów odblaskowych.

Następnie pan policjant zapoznał uczestników spotkania z niebezpieczeństwami wynikającymi z używania przez młodzież substancji psychoaktywnych.

W kolejnej części apelu Pan Paweł Rek odczytał listy Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej i Komendanta Głównego Policji Pana gen. insp. dra Jarosława Szymczyka skierowane do dzieci i młodzieży rozpoczynających ferie zimowe.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Fałek, która przypomniała uczniom o zagrożeniach płynących z korzystania z usług działalności typu escape room.  W swoim wystąpieniu życzyła również wszystkim uczniom i pracownikom Ośrodka aktywnego, ale przede wszystkim bezpiecznego odpoczynku podczas zimowych ferii.

Na zakończenie apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Moje wymarzone ferie zimowe”. Pani Dyrektor Elżbieta Fałek podziękowała wszystkim dzieciom za udział w konkursie i przygotowanie pięknych prac, wręczyła uczestnikom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy i pogratulowała.ORGANIZATORZY:
Agnieszka Rojecka – Zaręba
Justyna Szczodra