Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Pomysł na biznes”- sukces Karola z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu

Data: 18.06.2019 r., godz. 07.30    1218
W czwartek 13 czerwca 2019r. w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursu w Programie TalentowiSKO. W uroczystości wzięło udział około 130 gości. Zaproszenia na tę uroczystość otrzymali laureaci etapu regionalnego, a wśród nich Karol Kotyński uczeń Technikum Agrobiznesu.
Najlepszy w Polsce

W czwartek 13 czerwca 2019r. w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursu w Programie TalentowiSKO.
W uroczystości wzięło udział około 130 gości. Zaproszenia na tę uroczystość otrzymali laureaci etapu regionalnego, a wśród nich Karol Kotyński uczeń Technikum Agrobiznesu.
Karol - zwycięzca z regionu mazowieckiego przybył na tę uroczystość w towarzystwie opiekuna Pani Anny Góreckiej oraz przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Jasieńcu
w osobach: Pana Prezesa Dariusz Dylickiego oraz Pani Anety Lutek.
Gospodarzem spotkania był Pan Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości. Do siedziby Banku BPS przybyli także reprezentanci instytucji, które wspierają program TalentowiSKO: Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych .
Pan Zdzisław Kubczyk złożył gratuluje dzieciom i młodzieży poszczególnych szkół. Podziękował także nauczycielom– pasjonatom ekonomii, którzy zaangażowali się w zadania konkursowe i programowe.
Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie czeków i pamiątkowych dyplomów dla laureatów etapu krajowego. Pomysł na własny biznes w ramach „Inkubatora szkolnych biznesów” opracowany przez Karola Kotyńskiego otrzymał I miejsce
w kraju. Zwycięzca otrzymał czek na kwotę 2500zł. Wcześniej także otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1200zł jako zdobywcy I miejsca w regionie mazowieckim. Radość
i duma z osiągniętego sukcesu oraz niezwykłe emocje towarzyszące tej uroczystości na trwałe zapadną w pamięci naszego młodego przedsiębiorcy.
Po rozdaniu nagród na uczestników spotkania czekał poczęstunek. Dodatkową atrakcją dla dzieci, młodzieży, opiekunów i przedstawicieli Banków Spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość był udział w wykładzie motywacyjnym poprowadzonym przez Mistrzynię Olimpijską w pływaniu Otylię Jędrzejczak.
Ekonomiczne talenty w ZSP Jasieniec to już tradycja. Nasi uczniowie biorą udział
w Programie „Talentowisko” od samego początku z licznymi sukcesami na szczeblu regionalnym i krajowym. W tym roku praca konkursowa Karola Kotyńskiego wzbudziła entuzjazm wśród komisji konkursowej. Wszyscy gratulowali laureatowi pomysłu na biznes.
Zapraszamy gimnazjalistów oraz ósmoklasistów zainteresowanych gospodarką narodową, przedsiębiorczością, ekonomią, prawem pracy, ubezpieczeniami społecznymi słowem przyszłych bizneswoman i biznesmanów do zdobywania wiedzy i umiejętności
w naszej szkole. Potrafimy rozwijać talenty ekonomiczne, co potwierdzają liczne nagrody
zdobyte w olimpiadach i konkursach oraz indeksy na wyższe uczelnie.

Anna Górecka
nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i informatycznych ZSP Jasieniec