Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Data: 20.04.2018 r., godz. 16.36    4341
W najbliższą sobotę 21 kwietnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się nietypowa akcja: Dzień Wolnej Sztuki.

Celem organizowanego już od 7 lat przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na swobodną kontemplację sztuki, obcowanie z dziełami, przeżywanie historii, a więc jakość zwiedzania, a nie ilość. Według statystyk bowiem zwiedzający poświęcają na każdy eksponat tylko 8 sekund! 

W Dniu Wolnej Sztuki przeszło 90 muzeów i galerii z całego kraju będzie zachęcać, by przyjść i skupić swoją uwagę na 5 wybranych dziełach! Poznać ich historię, technikę wykonania, burzliwe nieraz dzieje. Po takim emocjonującym seansie odczytywania dzieł sztuki będzie można o nich porozmawiać z wykwalifikowanymi pracownikami muzeum. 

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wyeksponuje w godz. 12.00-16.00 wartościowe, intrygujące, warte uwagi i kontemplacji obrazy oraz rzeźby, których na co dzień nie można oglądać na ekspozycji stałej Zostaną one zaprezentowane w Centrum Edukacyjno-Muzealnym, gdzie będzie można przysiąść na dłużej i wejść myślami w głąb wystawionych dzieł. Dodatkowo na hasło „Dzień Wolnej Sztuki” wejścia do muzeum będą bezpłatne. 

Zapraszamy w sobotę 21 kwietnia, początek godz. 12.00.

Info.Muzeum