Uroczyste pożegnanie Maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu

Data: 29.04.2024 r., godz. 09.25    1255
"Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze…” myśl ta  stała się hasłem pożegnanie maturzystów w ZS w Jasieńcu.

Kolejny rocznik młodzieży żegna się ze sobą i ze szkołą w uroczysty sposób. Bowiem szczególne, niepowtarzalne chwile szczególną i niepowtarzalną winny mieć oprawę, by nie zagubiły się w pędzie codzienności, w  pogoni, za czymś, co mało ważne.  Godziny przygotowań, podsumowań,  by przez krótki czas na uroczystym apelu uhonorować wszystkich zasłużonych abiturientów. W 2024 roku mieliśmy niezwykle trudne zadanie, uczniowie bowiem byli podczas lat szkolnych wyjątkowo aktywni pod względem edukacji, działań charytatywnych, społecznych, profilaktycznych, sportowych i artystycznych. Wykazywali się ogromnym zaangażowaniem w działaniach na rzecz szkoły, społeczności lokalnej oraz instytucji, z którymi nasza szkoła współpracuje.
Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uświetnili swoją obecnością Starosta Powiatu Grójeckiego pan Krzysztof Ambroziak, Wójt Gminy Jasieniec pani Marta Cytryńska. W tak ważnym wydarzeniu uczestniczyli również Rodzice Uczniów, którym pani dyrektor Dorota Nowak-Michałowska i wychowawcy wręczyli listy gratulacyjne, podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły  i pomoc przy organizacji uroczystości szkolnych. Świadectwa ukończenia szkoły uczniowie otrzymali z rąk Starosty Powiatu Grójeckiego, Wychowawców. Najwyższą średnią ocen uzyskali uczniowie: Sylwia Majewska, Jakub Orzechowski, Marcin Milczarek, Kacper Grzeszczak, Martyna Wincentak, Julia Brzezińska.  Wielkim zaskoczeniem dla abiturientów było wręczanie podziękowań i tabliczki za zaangażowanie w działalność na rzecz środowiska lokalnego i godne reprezentowanie szkoły w uroczystościach na szczeblu gminnym i powiatowym. Wśród wyróżnionych byli: Karolina Zgórzak, Marcin Milczarek i Jakub Orzechowski.  Dyplomy, nagrody książkowe i pamiątkowe upominki stanowiły dodatkowy powód do wzruszeń i łez. Gratulacje, życzenia, podziękowania i sentymentalne wspomnienia stanowiły jedynie tło do prawdziwych emocji maturzystów, dyrekcji i nauczycieli. Duma
i optymizm malowały się na twarzach uczniów, rodziców i grona pedagogicznego.
Towarzyszyła  refleksja,  gdy  słowa do maturzystów kierowała pani Aneta Lewandowska w imieniu wychowawców oraz podczas wspólnego oglądania zdjęcia maturzystów w formie kroniki. Absolwenci  bowiem zrozumieli, że skończyła się młodzieńcza beztroska, a zaczyna się prawdziwe życie- pełne wyborów, decyzji i odpowiedzialności. Pamięć jest ulotna, dlatego na ręce pani dyrektor abiturienci przekazali pamiątkowe tablo, które będzie przypominać o ich pobycie  w szkole.  Zasadzili drzewko zapisując nowe karty historii,  przyczyniając się do powstania Alei Klonowej Absolwentów.

Drodzy maturzyści, pamiętajcie, że będziemy Was miło wspominać, śledzić  Wasze losy, cieszyć się z Waszych sukcesów.  

Wychowawca Aneta Lewandowska

Uroczyste pożegnanie Maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu
Uroczyste pożegnanie Maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu, foto nr 1, Uroczyste pożegnanie Maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu, foto nr 2, Uroczyste pożegnanie Maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu, foto nr 3, Uroczyste pożegnanie Maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu, foto nr 4, Uroczyste pożegnanie Maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu, foto nr 5, Uroczyste pożegnanie Maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu, foto nr 6,